דאודורנט נועד על מנת להילחם בריח של הזיעה שנגרם מהפעילות החיידקית שעל גבי העור. אך מתי מומלץ להשתמש בו?

deodorantלהשתמש בדאודורנט בבוקר או בלילה?

בבוקר, הגוף שלנו מפיק הרבה זיעה ולכן החומר הפעיל שנמצא בדאודורנט צפוי להיספג פחות טוב. מתברר כי הזמן הטוב ביותר לשים דאודורנט הוא בכלל לפני השינה. רובנו מורחים דאודורנט בבוקר אחרי המקלחת אך מדובר בטעות נפוצה. מה ההסבר? בד"כ בלילה אנחנו פחות מזיעים, כך שהגוף יכול לספוג בצינוריות הזיעה יותר טוב את הרכיבים הפעילים בדאודורנט.

לשים דאודורנט לפני או אחרי אימון?

מומלץ לשים דאודורנט גם לפני וגם אחרי אימון כושר. ראשית, שמים לפני כדי שזה ינטרל את הריח. דאודורנט איכותי אמור לנטרל ריחות לא נעימים הרבה לפני שהם נוצרים בפועל, במיוחד דאודורנט מסוג speedstick מסיג את האפקט הנ"ל. לאחר אימון, הפעולה האופטימלית היא פשוט לעשות מקלחת, אך כאשר לא מתקלחים במכון הכושר, ניתן לשים דאודורנט עד שנגיע הביתה ונתקלח, על מנת להימנע מריחות לא נעימים במכון. במקרה הזה ספריי או סטיק יעבדו, כאשר דאודורנט ספריי אפשר לרסס גם על החולצה.

הדיאודורנט הטבעי

בשנים האחרונות החלו לצוץ ולהימכר תכשירים טבעיים למניעת ריח הזיעה וזאת בעקבות המודעות הגוברת להשלכות ארוכות הטווח לשימוש בדאודורנט הרגיל, "אנטיפרספירנט". כך שהתנועה לעבר תכשירים בריאים ובטוחים יותר מייצרת גם מגמה של מעבר מדאודורנטים מזיקים לתחליפים טבעיים יותר. כך או כך, הדאודורנט הרגיל כבר אינו בא בחשבון עבור אנשים רבים, שיעדיפו להסתובב עם ריח הזיעה על-פני לסכן את בריאותם.

עברו גם אתם לדאודורנט טבעי ותהנו מאיכות חיים חדשה

אנחנו לא מדברים כאן על עצות סבתא מפוקפקות אלא על תכשירים טבעיים שהם יעילים בצורה מפתיעה, יותר מתכשירים "ביתיים" שמכינים מחומרים כגון סודה לשתייה, אלכוהול או בכל העצות המגוונות שהגיעו אלינו מבית סבתא.

לסיכום, הדאודורנט הטבעי מסוגל להעניק את ההגנה המושלמת!

באדיבות יול