שמירה על בריאות הקרקפת מונעת נשירת שיער ומבטיחה מראה שיער מבריק, חיוני וגמיש. קרקפת עם קשקשים או שיער יבש גם מעידה על בריאות לקויה והיא מחייבת התאמות ושינויים. הנה 5 דרכים לעשות זאת:

  1. אל תשרפו את השיער בשמש

בריאות הקרקפת שלכם תלויה בראש ובראשונה במידת החשיפה לשמש. קרני ה-UVB של השמש אמנם הכרחיים לגוף, אך חשיפת יתר עלולה לגרום לכוויות בקרקפת ואפילו לסרטן העור בשנים שלאחר מכן. אנשים בעלי שיער דליל נמצאים בסיכון גבוה ויש לחבוש כובע בכל פעם שיוצאים החוצה לזמן ממושך.

  1. אל תבצעו את השיער עם חומרים לא מתאימים

צביעה של השיער עם חומרים לא מתאימים פוגעת בבריאות הקרקפת שלכם. העדיפו להשתמש בתחליפים כמו צבע לשיער של פיליפ מרטינס שמיוצרים על בסיס רכיבים טבעיים ואורגניים. צבע שיער זה לא מכיל כימיקלים, אמוניה, מלחים או חומרים רעילים. כל מוצרי הטיפוח יחד עם צבע לשיער מסדרת פיליפ מרטינס מיוצרים בטכנולוגיה חדשנית ולא נוסו על בעלי חיים.

שמירה על בריאות הקרקפת
שמירה על בריאות הקרקפת מונעת נשירת שיער
  1. בצעו עיסוי לקרקפת

עיסוי פשוט של הקרקפת יעזור להזרים לאזור הזה את הדם וימנע מפגעים בריאותיים. את העיסוי תוכלו לבצע לבד או במהלך הביקור הבא אצל הספר. העיסוי מומלץ לאחר שימוש בכל סוגי צבעי השיער, והוא אידיאלי עבור נשים וגברים שעושים שימוש בתכשירים כמו צבע לשיער של פיליפ מרטינס. מטרת העיסוי היא לעודד את זקיקי השיער שבקרקפת לצמוח ולסייע לניקוז הלימפתי.

  1. שמרו על תזונה מאוזנת

האוכל שמרכיב את התזונה שלכם משפיע על מראה השיער והקרקפת לא פחות מאשר מוצרי הטיפוח. כדי לשמור על בריאות הקרקפת תצטרכו גם לשמור על תזונה מאוזנת שכוללת ויטמינים ומינרלים. שלבו גם פחמימות מורכבות, חומצות שומן ומזונות עשירים באומגה 3 כמו סלמון או זרעי צ'יה.

  1. השתמשו בשמפו טבעי

חפיפה יום יומית עם שמפו טבעי תשפר פלאים את מצב הקרקפת והשיער שלכם. שמפו כימי מכילים חומרים שלא תורמים לבריאות הגוף והשיער, בעוד השמפו הטבעי משיג תוצאות מצוינות ללא סיכון מיותר לבריאות ולתחושה.